Aktualności

Informacja o uchwałach dot. planu remontów i planu gospodarczego na rok 2018

Szanowni Państwo

Informacja na temat wyników głosowania w sprawie planów gospodarczych na rok 2018 poszczególnych nieruchomości.

Załącznik

 

Konsultacje planu remontów na rok 2018.

Zarząd SBM „MERKURY” informuje, że rozpoczął prace przygotowawcze opracowania planu remontów na 2018 rok.
Zgodnie z postanowieniami Art. 70 Prawa Budowlanego projekt planu remontów uwzględnia zalecenia przeglądu okresowego budynku „Wiosna 2017”, opinie konserwatorów oraz Administratorów Osiedla.

W trakcie konsultacji rozpatrywane będą również wnioski właścicieli lokali w kwestiach remontów i modernizacji budynków.
Szczegółowe informacje nt terminów konsultacji oraz proponowanych zakresów remontów dla poszczególnych budynków/osiedli dostępne są poniżej w załączonych plikach.

Zgłaszanie awarii i problemów dotyczących osiedli zarządzanych przez Spółdzielnię

SBM Merkury informuje, że została uruchomiona możliwość zgłaszania awarii i problemów dotyczących osiedli zarządzanych przez Spółdzielnię za pośrednictwem dedykowanego numeru telefonu

579 07 20 21.

Zgłoszeń można dokonywać również za pomocą formularza dostępnego na stronie interentowej Spółdzielni, dostępnego pod adresem: http://www.sbm-merkury.pl/kontakt/zgloszenia

SBM Merkury wyróżniona tytułem Gazela Biznesu 2016

Uprzejmie informujemy, że Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa Merkury została uznana za jedną z najbardziej dynamicznych małych i średnich firm roku 2016 i została wyróżniona tytułem Gazela Biznesu 2016.

Gazele biznesu 2016

Zarządzanie nieruchomościami

SBM Merkury oferuje usługi z zakresu kompleksowego zarządzania nieruchomościami wspólnot i spółdzielni mieskzaniowych przy wykorzystaniu personelu SBM Merkury i firm wpółpracjących.
Szczegółowe informacje mozna uzysklać pod nr telefonu 22 641 09 01 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja w sprawie modułu E-usługi

Informujemy, że SBM Merkury wdrożyła moduł E-usługi umożliwiający podgląd stanu konta opłat eksploatacyjnych oraz dokumentów organów Spółdzielni publikowanych na stronie internetowej (dla członków SBM Merkury).
W związku z powyższym w biurze Spółdzielni przy Al. KEN 24 w Warszawie (Dział Członkowski, pokój nr 6) można odebrać login i hasło do ww. systemu.
Loginy i hasła będą wydawane wyłącznie właścicielom lokali po weryfikacji danych osobowych z dokumentem tożsamości. 

Jak segregować odpady

Począwszy od 1 lutego 2014 r. Mieszkańcy 8 dzielnic Warszawy (Pragi Południe, Pragi Północ, Rembertowa, Wawra, Wesołej, Śródmieścia, Ursynowa i Wilanowa) powinni rozdzielać śmieci na trzy główne grupy:

DO CZERWONEGO WORKA/POJEMNIKA:
WRZUCAMY: gazety, książki, katalogi, zeszyty, prospekty, papierowe torby i worki; papier (szkolny, biurowy), kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania, kartony i tekturę pokrytą folią aluminiową (np. opakowania po mleku, napojach), tworzywo sztuczne np. plastik, metal, puste i zgniecione butelki plastikowe po napojach (np. typu PET), rysunki akwarelowe, rysunki kredkami, zużyte długopisy, złamane linijki, paski skórzane, puste butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, plastikowe opakowania po żywności (np. po jogurtach, serkach, kefirach, margarynach); folię i torebki z tworzyw sztucznych, puszki po napojach, konserwach; drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych (np. zabawki, np. stare nożyczki, kapsle).
NIE WRZUCAMY: tłustego i zabrudzonego papieru (np. papierowe opakowania po maśle, margarynie, twarogu); kalki; papieru termicznego i faksowego; tapet; odpadów higienicznych (np. wacików, podpasek, pieluch); opakowań z jakąkolwiek zawartością, butelek po olejach spożywczych i samochodowych; opakowań po olejach silnikowych, smarach, styropianu, gumy, puszek po farbach czy bateriach, opakowań po aerozolach, opakowań po środkach chwastobójczych czy owadobójczych, sprzętu AGD.

DO ZIELONEGO WORKA/POJEMNIKA:
WYRZUCAMY: butelki i słoiki szklane po napojach i żywności; butelki po napojach alkoholowych; szklane butelki po sokach, szklane opakowania po kosmetykach.
NIE WYRZUCAMY: porcelany i ceramiki, doniczek, żarówek, lamp neonowych, fluorescencyjnych i rtęciowych, reflektorów, szkła stołowego, okularowego, żaroodpornego, ekranów i lamp telewizyjnych, luster, szyb samochodowych i okiennych.

DO CZARNEGO WRZUCAMY WSZYSTKO TO, CZEGO NIE MOŻEMY WRZUCIĆ DO POJEMNIKÓW CZERWONEGO I ZIELONEGO.
WYRZUCAMY: zabrudzone opakowania plastikowe, porcelanę, talerze, zabawki, opakowania po dezodorantach, styropian opakowaniowy, gumę, popiół węglowy, pampersy, artykuły higieniczne (patyczki higieniczne, wata, itp.), potłuczone szyby, śmieci uliczne
NIE WYRZUCAMY: odpadów niebezpiecznych, m.in.: leków przeterminowanych, farb, olejów i ich opakowań, opakowań po środkach ochrony roślin, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (m.in.: żarówek, lamp, kineskopów, świetlówek, baterii i akumulatorów), sprzętu AGD i RTV, komputerów, odpadów wielkogabarytowych (m.in.: mebli, wykładzin, dywanów, materacy, wózków, suszarek na pranie).

Informacje nt. punktów zbiórki innych odpadów (np. elektrośmieci, leki, itp.) są dostęne na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy.

Na stronach Urzędu m.st. Warszawy dostęnyc jest również harmonogram odbioru odpadów w różnych dzielnicach, gdzie można sprawdzić termin odbioru odpadów w konkretnych budynkach.